Garanti ve İade Koşulları

Garanti

Ürünlerimiz, ürün açıklamasında özellikle aksi belirtilmedikçe, yasal olarak yedek parça statüsündeki ürünler olarak geçmektedir. Kapalı bir şekilde değil, açık devre şeklinde satışa sunuldukları için hata yapmaya çok müsaittir ve bu yüzden ürünlerimize sadece ilk çalışma garantisi verilir.

Garanti koşullarının geçerli olabilmesi için kargo teslimatı esnasında ürünü mutlaka kontrol ediniz. Herhangi bir hasar gördüğünüzde tutanak tutturarak ürünü teslim almayınız. Ürün üzerinde yapılan değişiklikler, ürünün deforme olması ya da ürünün orijinal dizaynının bozulması garanti kapsamı dışındadır.

İade

Sitemiz üzerinden satın aldığınız ürünün teslimat tarihinden itibaren en geç 14 gün içerisinde "Fatih Namlı" adına, "Barış Mahallesi, 1825. Sokak No:7/6 Gebze / Kocaeli" adresine aşağıda belirtilen koşullar dahilinde İade Bölümü sizin tarafınızdan doldurulmuş fatura çıktısı ile birlikte iade edebilirsiniz. (*) Bu kapsamda geri göndereceğiniz ürünler için herhangi bir kargo bedeli ödemezsiniz. İade edilecek ürüne ait, hediye olarak verilen promosyonların ve kampanyalı ürünlerin de aynı anda iade edilmesi gerektiği gibi varsa ilişkili hediye çekleri de iptal edilir. İade işleminin aksamaması için info@namlidesign.com e-posta adresine konuyla ilgili bildirimde bulunabilir ya da web sayfa üzerine entegre olan mesaj kanalı ile durumu hızlı bir şekilde ilete bilirsiniz.

*Faturası kurum adına düzenlenmiş ürünlerin iadesi için iade faturası kurum tarafından düzenlenmelidir. Düzenlenen iade faturası, kargo payı dahil edilmeden (ürün birim fiyatı + KDV şeklinde) düzenlenmelidir.

İade Koşulları

a) Tesliminden sonra ambalaj, bant, mühür, paket gibi koruyucu unsurları açılmış olan mallardan; iadesi sağlık ve hijyen açısından uygun olmayan mallar için cayma hakkı kullanılamaz.

b) Tüketicinin istekleri ile şekillenip kişiye özel doğrultuda hazırlanan mallar, son kullanma tarihi geçme ihtimali olan ve çabuk bozulan mallar için cayma hakkı kullanılamaz.

c) Tesliminden sonra başka ürünlerle karışan ve doğası gereği ayrıştırılması mümkün olmayan mallar için cayma hakkı kullanılamaz.

d) Ambalajlı ürünlerde cayma hakkının kullanılması için, ürünün ambalajının açılmamış, bozulmamış ve ürünün kullanılmamış olması gerekmektedir. Orijinal ambalajı olmadan iade olarak gönderilen ürünlerin iadesi kabul edilmeyecektir.


İade edilen ürünler teslim alındıktan sonra Namlı Design tarafından ambalajı, aksesuarları ve faturası kontrol edilecektir.

Bu bilgileri takiben kargo şirketi ile bize ulaştıracağınız hatalı üründe iade esnasındaki talebinize göre bedeli tutarında hediye çeki tarafınıza tanımlanabilir, 3 iş günü içerisinde ürünün bedeli tarafınıza geri ödenebilir ya da yenisi ile değiştirilebilir. Ürün bedeli geri ödenmesinde ödeme şekli "Kredi Kartı" ise online olarak kredi kartınıza, "Havale/EFT" veya "Kapıda Ödeme" ise bildirdiğiniz IBAN'a ait hesaba para iadesi yapılacaktır. İadenin hesabınıza/kartınıza yansıması bankaların işlem sürelerine göre değişkenlik gösterebilir.

Sipariş edilen ürün hatası müşteri kullanımından oluşmuşsa veya 14 günlük süre içerisinde ürün kullanılmışsa ürünün iade ve değişimi yapılmaz.


Hasarlı ya da deforme olmuş ürün

Ürünü teslim alırken kargo görevlisi yanında üründe fark edilir bir hasar ya da kargo ve ambalajında deforme olup olmadığını kontrol etmenizi tavsiye ederiz. Eğer kontrolleriniz sonucunda bir herhangi bir deformasyon tespit ederseniz, görevliden "Hasar Tespit Tutanağı" tutmasını talep edip aynı görevli ile kargoyu geri yollamanızı rica ederiz. Kargo tespit tutanağı, ürün hasarlı ya da deforme olmuş ise gereklidir. Aksi takdirde hasar bildirimi kabul edilmeyebilir.

Kargo şirketi tarafından Namlı Design’ a, ürünün hasarlı olduğu hakkında bilgi verildiğinde; iade prosedürüne başlanılacak ve ürün tutarı iade edilecektir.

Arızalı ya da bozuk Ürün

Tüm ürünlerimize ilk çalışma garantisi verilir. Ürününüzün ilk çalışması esnasında arıza problemi yaşamanız halinde garanti kapsamında iade/tamirat vb. süreçler için yapılması gerekenler ve işleyiş aşağıda belirtilmiştir:

Teslimatın gerçekleşmesinin akabinde 14 gün içerisinde info@namlidesign.com adresine e-posta atarak ürünün arızalı/bozuk olduğunu mutlaka bize bildirmeniz gerekmektedir.

Arızalı/bozuk olduğunu düşündüğünüz ürünü aşağıdaki adrese, yine aşağıda bildirilen kargo firmaları ile alıcı ödemeli gönderebilirsiniz:

Barış Mahallesi, 1825. Sokak No:7/6 Gebze / Kocaeli


Kargo ile göndermiş olduğunuz arızalı/bozuk bildirimi yapılan ürün Namlı Design tarafından teslim alındıktan sonra ambalajı ve aksesuarları kontrol edilir ve incelenmek üzere teknik ekibimize iletilir.

Teknik ekip tarafından yapılan testler ve incelemeler en fazla 1 hafta sürer.

Arıza tespiti sırasında bilgi almak amacıyla sizinle e-posta ile iletişime geçilecektir. 3 iş günü içerisinde size ulaşamamamız durumunda ürününüz teknik çalışmalara devam edilmeksizin 30 günlük beklemeye alınır ve cihazla ilgili bir işlem yapılmaz.

Test ve incelemeler sonucunda belirttiğiniz şekilde sorunlu ürün durumu tespit edilirse, tercihiniz doğrultusunda ya ürün yenisi ile değiştirilir ya da 3 iş günü içinde “ürün bedeli” tarafınıza geri ödenir. Bu durumdaki tüm kargo giderleri Namlı Design tarafından karşılanacaktır.

Garanti kapsamındaki ürünlerde kullanıcı hatasından kaynaklanan arıza/kusur, “kullanıcı hatası” (düşürme, sıvı teması, hatalı bağlantı vb.) olarak tespit edilirse ürün değişimi ve ücret iadesi yapılmamaktadır. Bu gibi durumlarda tüm kargo giderleri müşteri tarafından karşılanır.

Ürününüzde belirtilen şekilde herhangi bir sorun tespit edilmemesi durumunda ise ürünün çalıştırılması ile ilgili müşteriye e-posta yolu ile bildirimde bulunarak ürünü müşteriye geri göndeririz. Bu durumda tüm kargo giderleri müşteri tarafından karşılanır.

Teknik testler sonucunda ürün ile ilgili son durum hakkında sizinle e-posta yolu ile iletişime geçilerek bildirimde bulunulur. Sonuca göre değişimi yapılacak ya da sorunsuz olduğu tespit edilen ürün için teslimat bilgisi istenir ve kargo gönderimleri için takip numarası size iletilir. 3 iş günü içerisinde teslim alınmayan ya da güncel teslimat adresi iletilmeyen ürünler 30 günlük beklemeye alınır ve ürünle ilgili hiçbir işlem yapılmaz. 30 günlük bekleme süresi içerisinde teslim alınmayan ürünlerden firmamız sorumlu değildir.

Hafızalı ürünlerde sisteminizde yedeklerinizin olmaması ve cihaza yapılacak işlemlerden sonra oluşacak veri kayıplarından firmamız sorumlu tutulamaz.

Servisimizde korsan, kopya ve lisanssız hiçbir yazılım yüklenmez. Önceden yüklenmiş bu tür yazılımlar için servisimiz sorumlu tutulamaz.


 

Eksik Ürün/Aksesuar

a) Siparişleriniz için hazırladığımız faturalarınız ürün paketleri üzerinde bulunan şeffaf bir poşet içinde, görünür şekilde tarafınıza gönderilir. Satın aldığınız ürüne ait faturanızın sistemimize kayıt olurken kullandığınız mail adresinize gönderilir.

b) Eksik Ürün/Aksesuar durumlarında öncelikle size ulaşan fatura ile teslim edilen paket içerisindeki ürünleri karşılaştırarak kontrol etmenizi önemle rica ederiz. Siparişinizde kısmi teslimat (aynı siparişteki ürünlerin ayrı ayrı paketlenerek gönderimi) işlemi de yapılmış olabilir. "Sipariş Takibi" sayfasından siparişlerinizin kargoya verilme tarihlerini ve ürün durumunu kontrol edebilirsiniz.

c) Kontrolleriniz sonrasında size eksik ürün gönderimi yapıldığını tespit ettiyseniz teslimatın gerçekleşmesinin akabinde 14 gün içerisinde info@namlidesign.com adresine "Siparişimde Eksik Ürün Var" şeklinde bize e-posta yolu ile bildirimde bulunmanız gerekmektedir, eksik olan ürün 10 iş günü içerisinde adresinize ücretsiz kargo ile gönderilir.

d) Kontrolleriniz sonrasında satın aldığınız bir ürünün herhangi bir parçasının eksik olduğunu tespit ettiyseniz teslimatın gerçekleşmesinin akabinde 14 gün içerisinde info@namlidesign.com adresine "Ürün Aparatı/Aksesuarı Eksik" şeklinde bize e-posta yolu ile bildirimde bulunmanız gerekmektedir, eksik olan parça üretici firmadan talep edilerek 10 iş günü içerisinde adresinize ücretsiz kargo ile gönderilir.


 

Yanlış Ürün

a) Siparişini verdiğiniz/faturanızda yazan ürün ile teslim edilen ürün birbiri ile aynı değilse teslimatın gerçekleşmesinin akabinde 14 gün içerisinde "İade ve Geri Gönderim" şeklinde belirterek info@namlidesign.com adresine bildirimde bulunmanız gerekmektedir.

b) Başvurunuzun ardından size ilettiğimiz "kargo gönderi kodu" ile yanlış ürünü bize kargo ücreti ödemeden geri gönderebilirsiniz.

c) Ürün Namlı Design tarafından teslim alındıktan sonra ambalajı ve aksesuarları incelenmek üzere tedarikçi firma ve lojistik kontrolüne alınır. Üründe/ambalajında herhangi bir bozulma tespit edilmemesi halinde ise doğru ürün adresinize kargo ücretsiz gönderilir.

d) Ürünle ilgili yapılan incelemede üründe herhangi bir yanlışlık tespit edilemez ise size de bilgisi verilerek iadesi alınabilir.

 

Scroll